Наруто България
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Малко философски сравнения

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Konan
Jounin
Jounin
Konan


Брой мнения : 438
Age : 27
Местожителство : Akatsuki Hideout
Registration date : 03.10.2010

Малко философски сравнения Empty
ПисанеЗаглавие: Малко философски сравнения   Малко философски сравнения EmptyСъб Мар 05, 2011 2:05 am

Естествено, тия дни пак нямаше какво да правя, затова почнах да си мисля разни глупости Laughing и се сетих за едно нещо (което може би (или направо ще) ще ви се стори налудничаво Laughing )
Значи, спомняте ли си историята на Нагато, как разправяше, че Амегакуре било малко селце, нямали средства, имало войни, избивали милиони, не знам си кво си.. Ами това не ви ли напомня на нашата историйка с турците ? Laughing Така де, ние сме доста малки (площ и население) в сравнение с тях, 500 години сме им били роби, убили са толкова много от прадедите ни.. Коноха я играят те, а ние сме мини-държавичката Rolling Eyes .. И си мисля, що и ние не направим като Пейн, хъх ? Twisted Evil
Върнете се в началото Go down
anryan
Jounin
Jounin
anryan


Брой мнения : 665
Age : 29
Местожителство : Сенджу квартал
Registration date : 22.04.2009

Малко философски сравнения Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малко философски сравнения   Малко философски сравнения EmptyСъб Мар 05, 2011 5:03 am

Кажи ми честно, трева ли пуши или пи много водка ?

Като я прочетох тази върховна глупост, която си написала, останах с отворена уста пред монитора, гледайки го умно и неможейки да повярвам, че една държава, която е била световна сила в Ранното Средновековие е сравнена с някакво измислено село! При положението, че нямат нищо общо!
Гледам, че си написала, че си на 14.Това значи, че си по новата програма (аз също трябваше да съм така, но съм тръгнал година по-рано на училище).Вие кога учихте история на България? Сега ли я учите?


Konan написа:
Амегакуре било малко селце, нямали средства, имало войни, избивали милиони, не знам си кво си.. Ами това не ви ли напомня на нашата историйка с турците ? Laughing Така де, ние сме доста малки (площ и население) в сравнение с тях, 500 години сме им били роби, убили са толкова много от прадедите ни..

1.Преди турците да ни завземат и дори преди да стъпят на Балканите, ние сме били една сравнително голяма държава според тогавашните стандарти.Случайно да си чувала за Цар Симеон и Иван Асен II ? А за това, че по тяхно време България, да точно БЪЛГАРИЯ, която за тебе тогава е била малко селце, нямащо средства и ресурси, е имала излаз на 3 морета !
Истина е, че след това се разделяме на Търновско и Видинско царство и това ни обрича на гибел.НО да ни сравняваш с Амегакуре Mad

2.Да са казвали Амегакуре да е било голямо село като Коноха? НЕ! Тогава каква е приликата между България и Амегакуре? Те винаги са били слаби, с млако територия.Ние да сме били така през цялата си история?

3.Амегакуре не е бил завладяван от Коноха или което и да е село.Просто бойните действия са се водили на тяхна територия, защото са били слаби и не са имали право на мнение, а оттам и силата да се противопоставят на някое от Петте Велики села.Сега тука можеш да си направиш извода, че тази война се е водила например 5-10 години.След нея хората са започвали мирен живот.Нас са ни клали близо 5 века! Къде е приликита, с която правиш тази малоумна асоциация !?

4.Хората на Амегакуре не са били роби!

Цялата идея за историята на Амегакуре е плод на въображението на Киши, който се е опитал да ни представи жестоката съдба на тези хора в тази измислена история.Жалко, че нашият народ е живял в тази жестокост в продължение на 5 века.Докато хората в мангата са били така само няколко деситилетия (Да вземем например всички войни до сега.Сигурен съм че общо са по-малко от 50 години.А дори и да са повече като общо сметнати години, те надали биха превишили 5 века).При положението, че те не са били поробвани.Те са се водили цивилни.Тяхното е много лек вариант, на това, което българският народ е изпитал за 500 години турско робство.

Извинявам се за грубото ми отношение към теб, но съм голям патриот и такива небивалици ме изкараха "извън кожата"

П.П. Това, което си написала относно следването на примера на Пейн - не схванах смисъла.Според теб какво трябва да направим?
Върнете се в началото Go down
Konan
Jounin
Jounin
Konan


Брой мнения : 438
Age : 27
Местожителство : Akatsuki Hideout
Registration date : 03.10.2010

Малко философски сравнения Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малко философски сравнения   Малко философски сравнения EmptyСъб Мар 05, 2011 4:13 pm

Уоу, anryan, не очаквах да реагираш толкова остро..
Ами, какво да ти кажа, аз не съм патриот и може би затова съм представила нещата по този начин Evil
Иначе, както ти (и другите потребители ROFL ) виждаш, ето до какво води нищонеправенето... Laughing Но ти пък много .. ''изригна'' Laughing
А това мойто си беше просто една леко изчанчена (а може и не леко ROFL ) мини-теорийка, не очаквах, че ще те хвърли в такъв потрес, а и недей да го приемаш толкова навътре, патриоте angel7 !



П.п. Не пия и не пуша lol!
П.п.2 амии, за това с Пейн няма да издавам каква ми беше идеята, че ще ме помислите за психично болна ROFL .
Върнете се в началото Go down
anryan
Jounin
Jounin
anryan


Брой мнения : 665
Age : 29
Местожителство : Сенджу квартал
Registration date : 22.04.2009

Малко философски сравнения Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малко философски сравнения   Малко философски сравнения EmptyСъб Мар 05, 2011 5:38 pm

Кажи я идеята, че наистина ми стана много интересно.Бойко Борисов ще бъде ли дейно лице в твоят зъл план ? Laughing Сподели я.Наистина съм заинтригуван от това каква е твоята идея.
Върнете се в началото Go down
Konan
Jounin
Jounin
Konan


Брой мнения : 438
Age : 27
Местожителство : Akatsuki Hideout
Registration date : 03.10.2010

Малко философски сравнения Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малко философски сравнения   Малко философски сравнения EmptyСъб Мар 05, 2011 6:20 pm

Ха, Бойко Борисов въобще не участва, той е за мира Laughing .. Ще са избрани хора от елита, например такива хора като Ивос, които са на страната на лошите и искат смъртта на добрите, мухахаха laughing4 Ще черпим идеи от Бога Пейн и ще пуснем една атомна бомба над гнусната им турска държавичка Twisted Evil ХАХАХАХАХАХА ! Twisted Evil
anryan, недей да ме провокираш да издавам пъклените си планове и още повече да приличам на психясала Laughing


ORO POWER FOREVA !! laughing4 laughing4 Evil Evil rock !
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Малко философски сравнения Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Малко философски сравнения   Малко философски сравнения Empty

Върнете се в началото Go down
 
Малко философски сравнения
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Наруто България :: Шиноби :: Amegakure-
Идете на: